Вражаючий Харків. Будинок зі шпилем - Блог | Зелений Слон 7

Вражаючий Харків. Будинок зі шпилем

Будинок зі шпилем фото

Архітектурною окрасою Харкова є Будинок зі шпилем, що знаходиться на площі Конституції.

Оригінальності цій будівлі надає суміш здавалося б несумісних різноманітних стилів, однак на диво будівля доволі гарно вписується в харківські пейзажі. Туристи ж із закордону їдуть у Харків побачити цю будівлю саме тому, що тільки тут зберігся стиль сталінського ампіру, який був притаманний лише країнам Радянського Союзу.

Сьогодні Будинок зі шпилем – це 12-ти поверховий так званий харківський хмарочос, який було збудовано у 50-ті роки минулого століття. Насправді будівля – це звичайний житловий дім, а незвичності йому надає саме архітектура. Нині цей стиль називають сталінським ампіром адже саме у часи Сталіна й будувалися такі висотки. Сьогодні будівля одна з серії «Семи чудес Харкова».

Будинок зі шпилем вважають повноцінним кварталом на площі Конституції, який обмежений безпосередньо самою площею, Московським проспектом та провулком Короленко.

Своїм оригінальним плануванням Будинок зі шпилем завдячує архітекторові П. Арешкіну. На той час це був радянський монументальний класицизм. Насправді це поєднання елементів бароко, ампіру епохи Наполеона, пізнього класицизму та арт-декору. Родзинкою цього стилю є ансамблева забудова вулиць і площ. Тому, Будинок зі шпилем займає увесь бік площі Конституції. У 60-х роках до головної вежі було добудовано ще дві будівлі, які зробили Будинок зі шпилем ще помпезнішим.