Про парк Феофанія. Київ - Блог | Зелений Слон 7

Про парк Феофанія. Київ

доїхати автобусом Київ, Харків, Полтава.Квитки он-лайн

Прекрасні і зелені сади Києва славили столицю в усі часи. І якщо ви ще не чули про парк Феофанія, що на Київщині, то компанія «Зелений Слон 7» запрошує вас не тільки ознайомитися з цим місцем, а й відвідати його особисто. Тим паче, для зручності наших пасажирів працює сайт, де можна придбати квиток на будь-який рейс компанії он-лайн.

Квитки на автобус онлайн.Київ-Полтава. Харків-Київ

Парк Феофанія – історична пам’ятка садово-паркового мистецтва державного значення. Знаходиться на південному заході столиці на горбистій місцевості, яка раніше мала назву Лазаревщина. Сучасну назву парк отримав на початку ХІХ століття, на честь єпископа Феофана Шиянова, який мешкав тут у 1803 році.

Від початку свого існування парк вважали дачною місцевістю. Але там не було окремих дачних ділянок і літніх будинків, театрів та базарів. Справа в тому, що для відпочинку кияни заселялися в монастирському будинку, і таким чином відпочивали не лише фізично а й морально. І хоча з того періоду пройшло досить багато часу, парк Феофанія й досі є місцем, куди можна втекти від місцевого шуму столиці. Доглянутий парк, казкова природа і спів пташок- чи не найкращий антистрес для будь-кого.

Головною прикрасою парку вважають ланцюжок із п’яти озер, їх в народі називають палладінські озера, а все чарез те, що тут знаходилась дача відомого у свій час наукового діяча Олександра Палладіна.

В радянські часи проводились активні роботи, щодо облаштування території Феофанії. Таким чином з’явився один із найбільших фонтанів в Європі- великий каскадний фонтан «Родовід». Тут росте близько 90 видів дерев, кущів та інших рослин. Створюються нові розарії, альпінарії і надзвичайні декоративні композиції та лабіринти, облаштовуються зони відпочинку біля озер, реконструють дитячі майданчики з пішохідними доріжками.

 А ще практично з будь-якого місця в парку можна побачити монастир і Пантелеймонівський собор, що безперечно зачарує споглядача своєю величчю.